Podporte naše združenie, poskytnutím 2% z Vašich zaplatených daní!

Pomôžete tak, nášmu združeniu s vykonávaním aktivít, ktoré sú orientované na zvýšenie zdravotného povedomia medzi pacientami. Možno aj vďaka Vášmu príspevku zlepšíme zdravotnú uvedomelosť pacientov na Slovensku.

Všetky informácie o poskytnutí 2% z daní

2 maly

pharmacy2

Súčasťou každého úspešného projektu je tím erudovaných a snaživých pracovníkov. Náš projekt nesmie byť výnimkou!

Z tohto dôvodu hľadáme šikovných študentov farmácie, či medicíny, ktorí majú záujem získať praktické zručnosti z prostredia lekárne, ktoré nezíska ani počas štúdia a dokonca ani počas praxe v poslednom ročníku farmácie.

Čo vám prinesie účasť v projekte Zdravie do lekárne?

Získate skvelé poznatky o tom ako správne komunikovať s pacientmi. Naučíte sa vykonávať merania biochemických parametrov. Pacientom zrozumiteľne poskytnete informácie o výške jeho krvného tlaku, prípadnej arytmie srdca, hladiny cholesterolu, triglyceridov, glukózy, a pod. Odprezentujete im informácie o ich telesnom BMI ako aj o riziku vzniku fatálnych, či smrteľných kardiovaskulárnych príhod. Po dôkladnom rozhovore mu odporúčite prípadnú zmenu stravovacích návykov, vhodnú fyzickú aktivitu, prípadne odporúčite voľnopredajný liek, výživový doplnok, či fytoterapiu .

Suma sumárum získate množstvo skúseností nadobudnutých riešením reálnych problémov pacientov, ktoré vám pomôžu nie len pri záverečnej štátnej skúške, ale dokonca aj v budúcom zamestnaní.

Nie ste si istý, či ste vhodným adeptom?

Po prečítaní predchádzajúceho odseku vám možno napadlo, že nič z toho čo bolo spomenúte neovládate, prípadne nemáte s tým dostatok skúseností. Aj z tohto dôvodu každý záujemca absolvuje dôkladné školenie, ktoré pozostáva z praktickej, ale aj teoretickej výučby. Dozviete sa informácie o bezpečnosti pri práci, naučíte sa pracovať s prístrojmi, správne interpretovať výsledky meraní, oboznámite sa s vhodnými voľnopredajnými liekmi a výživovými doplnkami na zlepšenie pacientových potiaži.

Ako to bude celé prebiehať?

Samotný deň v lekárni prebieha asi podľa takéhoto harmonogramu:

  • Akcia začne v čas, ktorý bude vopred dohodnutý. Pracovník si zo sebou prinesie všetko potrebné vybavenie (prenosný stolík, meracie zariadenia, odberový materiál a pod.) a prichystá stolík spolu s propagačnými materiálmi prípadne s výstavkou produktov.
  • Pacient po zoznámení sa s našim pracovníkom mu odovzdá základné údaje akými sú pohlavie, vek, výška, váha (tie sa budú môcť aj merať na mieste), informácie o životnom štýle (fajčenie, pohybová aktivita a pod.). Pri podujatí ktoré bude pozostávať aj z merania biochemických parametrov náš pracovník oboznámi pacienta s ich priebehom a informuje o možných rizikách pri práci s biologickým odpadom. Pacient podpíše informovaný súhlas a pracovník pristúpi k ich meraniu. Výsledky bude s pacientom konzultovať. Na základe stavu, pacienta oboznámi ako by mal prispôsobiť svoj životný štýl svojim výsledkom, poradí výživové doplnky vhodné na úpravu jeho výsledkov, prípadne ho odporučí do rúk lekára. Výsledky zaznačí pacientovi do knižky, ktorú pacientovi odovzdá. Tá mu bude slúžiť pre porovnanie jeho výsledkov a budúceho progresu. 
  • Merania budú prebiehať do dohodnutej doby alebo po dosiahnutí určitého počtu obslúžených pacientov.
  • Po skončení akcie náš pracovník uprace svoje nástroje. Do týždňa pripraví lekárni štatistiku meraní ako aj výstup o predaji výživových doplnkoch, ktoré si pacienti zakúpia.

Budem za účasť v projekte nejak odmenený?

Áno, každý kto sa zapojí do projektu bude odmenený spolu s náhradou nákladov na cestu.

V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na:

  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • 0904 198 824

Ak sa chcete zapojiť do projektu, neváhajte a môžete nezávezne vyplniť tento formulár

 

Projekt Zdravie do lekárne je celoslovenským projektom, do ktorého sa môže zapojiť ktorákoľvek verejná lekáreň na Slovensku. Občianske združenie s rovnomenným názvom ponúkne pre tieto partnerské lekárne komplexné materiálno-technické a personálne zabezpečenie, ktoré súvisí s meraniami biochemických parametrov, ako aj s poskytovaním odborných rád v rámci konzultácie zdravotného stavu pacienta. Naše aktivity sú smerované na celosvetové kampane vyhlásené Svetovou zdravotníckou organizáciou WHO akými sú: Svetový deň zdravia, Deň diabetu, Deň bez antibiotík, Deň srdca a pod.

Nemáte účet? Registrovať

Prihlásenie užívateľa